Atlasbant Elektrik Yalıtım Bandı


Atlasbant Elektrik Yalıtım Bandı, çok çeşitli kabloları ve elektrik ileten diğer malzemeleri örtmek ve yalıtmak için kullanılan bir güvenlik bandıdır. Genellikle yalıtım (veya ısı yalıtımı) bandı olarak adlandırılır ve işyeri ve ev tamiratlarında kullanımı çok yaygındır.

Yalıtım bantları, çeşitli farklı uygulamalar için bir dizi genişlik ve kalınlıkta ve ayrıca optimum yalıtım özellikleri ve çeşitli elektrik iletkenlerinin güvenliği amacıyla, doğru renk kodlaması için bir renk ve malzeme yelpazesinde gelir.

Yalıtım bandı için bazı özel kullanımlara, temel güvenlik özelliklerine ve mevcut en yaygın elektrik bandı türlerine aşağıda şu şekilde sıralayabiliriz.

 

Güvenilir ve güvenilir bir elektrik yalıtım bandının temel özellikleri:

  • Elektriğe karşı etkili bir izolatör görevi görmek, akımı kolayca iletmeyerek devreyi ve kullanıcıları korumak
  • Kullanılan uygulama için ısıya dayanıklı ve makul derecede yanmaz olmalı
  • Esnek, kullanıcı dostu ve çeşitli kablolara, devrelere ve bağlantılara kolayca uygulanabilir olması (genellikle nispeten dar alanlarda)

 

Bugünlerde elektrik bandı için en yaygın malzeme vinil olarak kullanılmaktadır. Fakat Atlasbant Endüstri Grubu olarak sürdürülebilir ve daha sonraki dönemler için yeni materyaller ile ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz..